Paralotniarstwo na Roztoczu

Paralotniarstwo

Tym którzy pierwsze kroki w paralotniarstwie mają już za sobą proponujemy wizytę w jednym z kilku miejsc położonych w promieniu 100 km od Lublina.

  • Czworożek - kierunek SW, deniwelacja 50 m - jadąc z Lublina na Przemyśl skręcamy we Frampolu w lewo i po około 10 km jest!
  • Szperówka - kierunek S i SW, deniwelacja 60 m - mijamy Czworożek i po 4 km jadąc główną drogą wjeżdżamy na strome wzniesienie - to właśnie Szperówka.
  • Wieś Chłopków z deniwelacją 80 m kierunek wiatru: S z odchyłkami oraz N. W linii prostej 6 km na N od Czworożka.
  • Janowiec, kierunki wiatru S, SW, SE deniwelacja 50 m. Skarpa nad Wisłą, na przeciwko Kazimierza Dolnego.
  • Skarpa nad wsią Męćmierz (skarpa na przeciw Janowca po stronie Kazimierza Dolnego) kierunki N, NW deniwelacja 40 m.
  • Skarpa nad wsią Podgórz kierunek wiatru to W - SW z deniwelacją 80 m, te same pasmo co Męćmierz tylko 5 km na zachód, dawno stamtąd nikt nie latał. Zarośla i trudny start + parę drutów na dole - latanie dla wprawnych pilotów.
  • Szkolna górka w Rąblowie - deniwelacja 30 m, kierunek N, jadąc z Kazimierza Dolengo do Nałęczowa skręcamy zgodnie z drogowskazem i po 5 km jesteśmy na miejscu. W zimie jest to stok narciarski z wyciągiem.

Jeśli natomiast jeszcze nie miałeś/aś okazji spróbować swoich sił w paralotniarstwie, a bardzo chcesz poznać bliżej ten sport, pierwsze kroki proponujemy postawić razem z Lubelską szkołą paralotniarstwa - „Gagarin” www.gagarin.org.pl Dzięki uprzejmości jednego z instruktorów – Pana Sławomira Żydka (autora strony www.highfly.pl) mogliśmy udostępnić powyższą listę sprawdzonych miejsc oraz zdjęcia paralotniarzy. Dziękujemy.

Latanie z napędem PPG

Lot w tandemie jaki umożliwia PPG to dobry pomysł na pierwszy kontakt z dużą wysokością. Kontakt z miłośnikami tej dyscypliny z okolic Lublina, Krasnegostawu, Niska i Chełma znajdziesz na stronie www.pilotppg.pl

Parasailing - Holowanie

To lot który odbywa się poprzez holowanie spadochronu przez pojazd lub motorówkę. Jedną z firm która świadczy tego typu usługi na terenie Roztocza jest www.parasailing.bulletpaintball.pl

Galeria